do kasy suma: 0,00 zł
Ekologia


ROZWÓJ ZRÓWNOWAŻONY

Rozwój zrównoważony oznacza, że odpowiada on obecnym potrzebom ludzi i jednocześnie nie dopuszcza do zagrożeń dla rozwoju przyszłych pokoleń.
Staje się to możliwe dzięki  zaakceptowaniu ekologicznych granic rozwoju gospodarczego i społecznego oraz zintegrowanym działaniom w zakresie ochrony środowiska. 
Zasoby surowców naturalnych, czyli wszystkie metale i minerały zgromadzone w skorupie ziemskiej, są ograniczone i nieodnawialne w skali naszej cywilizacji.
Dlatego też naszym dążeniem jest konsekwentny recykling i najdłuższy możliwy okres użytkowania produktów. 

Nasze produkty wykonane z aluminium mogą być używane wielokrotnie przez dziesiątki lat oraz poddawane procesowi recyklingu. 
Rozwój zrównoważony jest więc już częścią systemu OCTANORM.
Takie odpowiedzialne korzystanie z zasobów i surowców jest dla nas oczywiste, ale to tylko jeden z wielu aspektów.
Do wymiernego udziału w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, będącego składnikiem spalin z silników samochodowych, przyczynia się aktywnie nasza globalna sieć firm wystawienniczych OSPI - OCTANORM SERVICE PARTNER INTERNATIONAL, działająca pod hasłem: „think here – done there” (zaprojektuj tutaj, wykonaj tam).  
Na targach zagranicznych stoisko targowe zostaje zbudowane przez lokalną firmę OSPI zgodnie z projektem klienta.
W ten sposób nie ma konieczności transportowania konstrukcji stoiska wraz z jego wyposażeniem z Polski do innego kraju.


Duże góry śmieci przed i po targach pokazują, że rozwój zrównoważony niestety nie dotarł jeszcze do sektora budownictwa targowego. Dotyczy to przede wszystkim zabudowy wykonanej z tzw. płyt wiórowych OSB i płyt kartonowo gipsowych, które wykorzystuje się najczęściej tylko jednorazowo. Po targach materiały te lądują na wysypisku śmieci.

OCTANORM respektuje prawo do rozwoju zrównoważonego, tak aby dążyć do zaspokojenia potrzeb swoich klientów przy poszanowaniu środowiska przyrodniczego. Oferuje produkty najwyższej jakości, trwałe i do wielokrotnego użytku. Produkty z aluminium oraz podłogi targowe wykonane z polipropylenu mogą być poddane całkowitemu recyklingowi.


Wydobycie i rekultywacja

Aluminium jest jednym z najczęściej występujących pierwiastków na Ziemi i wydobywane jest metodą odkrywkową. Największe obszary górnicze znajdują się dziś w Australii, Chinach, Indiach, Brazylii i Gwinei. Aby zminimalizować wpływ na przyrodę, 80% obszaru górniczego rekultywowane jest po zakończeniu prac, kolejne 18% wykorzystuje się w leśnictwie i rolnictwie. Około 58% potrzebnej do wydobycia energii elektrycznej wytwarzane jest przez elektrownie wodne.
 

Wysoka stopa recyklingu

Aluminium może być poddawane recyklingowi tak często, jak jest to wymagane i to bez utraty na jakości. W rezultacie większość zapotrzebowania na świecie może zostać zaspokojona przez wtórne aluminium z recyklingu. Zaletą jest to, że wtórne aluminium, zużywając 3,2 MWh energii na tonę, wymaga o 95% mniej energii niż produkcja pierwotna.
 

Idealny surowiec

Wysoka wytrzymałość naszego wysokojakościowego stopu aluminium czyni go idealnym materiałem dla naszych komponentów. Gwarantuje możliwość użytkowania przez dziesiątki lat. Niska waga sprzyja krótkiemu czasowi montażu, a także zmniejsza koszty transportu i emisję zanieczyszczeń.
 

Obieg wartości aluminium

Wszystkie komponenty OCTANORM są produktami najwyższej jakości o bardzo długim okresie trwałości. Pod koniec okresu użytkowania nasze profile, ze względu na ich materiałową czystość, mogą być bezpośrednio przetapiane i przetwarzane na nowe produkty. To samo dotyczy naszych pozostałości produkcyjnych i wiórów powstałych w wyniku cięcia aluminium, które są gromadzone i poddawane ponownemu recyklingowi.
 

Rozwój zrównoważony z budową systemową

Istnieją zasadniczo dwie filozofie, które można wyróżnić w budownictwie targowym: budowa systemowa, wyróżniająca się przede wszystkim pod względem rozwoju zrównoważonego, planowania i kosztów oraz budowa konwencjonalna, charakteryzująca się swobodnym wyborem materiałów oraz dużym deficytem pod względem trwałości i możliwości recyklingu. Zamiast elementów aluminiowych, w konstrukcji konwencjonalnej często stosuje się płyty wiórowe, które tylko na pierwszy rzut oka mogą wydać się materiałami ekologicznymi. Jedna tona płyty OSB (z 10% zawartością kleju) potrzebuje do jej wytworzenia prawie tyle samo energii, co tona wtórnego aluminium. Ale aluminium nadaje się do recyklingu i wielokrotnego użytku – płyta wiórowa zwykle już nie. Większa część konstrukcji z konwencjonalnie zbudowanego stoisko, po zakończeniu targów, wędruje na wysypisko śmieci. Zgodnie z oceną Instytutu ds. Energii, Klimatu i Środowiska w Wuppertalu: „po targach […] prawie 90% materiałów zastosowanych przy budowie stoiska metodą konwencjonalną jest zwykle usuwanych jako odpady mieszane”. Natomiast stoiska zbudowane systemowo na bazie konstrukcji aluminiowych zostają na koniec targów zdemontowane i zastosowane na następnych targach. Zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i ekologicznego budowa systemowa jest rozwiązaniem korzystniejszym dla firm wystawienniczych budujących stoiska jak i dla samych wystawców. Przede wszystkim jest to jednak wybór chroniący nasze środowisko naturalne.

 

Niska emisja dwutlenku węgla dzięki sieci OSPI

OSPI to OCTANORM SERVICE PARTNER INTERNATIONAL, największa międzynarodowa sieć firm budujących stoiska targowe. Obecnie składa się z około 150 firm partnerskich, działających na całym świecie, które stosują budowę systemową OCTANORM i oferują wszędzie taką samą, najwyższą jakość wykonania zabudowy targowej. Filozofią tej sieci jest zasada: „think here – done there” (zaprojektuj tutaj, wykonaj tam), która polega na zaprojektowaniu stoiska w kraju klienta a następnie wykonaniu go na targach w kraju docelowym przez lokalną firmę OSPI.


Więcej nt. działań firmy OCTANORM na rzecz środowiska znajdziesz w naszym katalogu:


Stoiska targowe Rozwój Zrównoważony OCTANORM (AW 620)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl