do kasy suma: 0,00 zł
STOISKA SYSTEMOWE VS. INDYWIDUALNE
CZY SYSTEMOWE STOISKA TARGOWE SĄ NUDNE?

CZY SYSTEMOWE STOISKA TARGOWE SĄ NUDNE?


Czy rzeczywiście stoiska targowe zbudowane w systemie są nudne, jak niektórzy twierdzą? A może to kwestia możliwości samego systemu, oczekiwań użytkownika i wyobraźni projektanta? 

System jest przede wszystkim konstrukcją nośną, szkieletem stoiska, który należy odpowiednio „ubrać”.  Takie „ubranie” ma nieskończone możliwości. Czy to struktura powierzchni, zastosowane materiały, grafika, światło, czy też dodatkowe elementy przestrzenne.

Kiedy myślisz o stoisku systemowym, często masz na myśli jedynie obraz prostej i niedrogiej zabudowy z ladą, a za nią ustawiony zwijany roll-up  i nic więcej. Ale oczywiście istnieją również bardziej kreatywne rozwiązania, które wykorzystują system jako platformę nośną. Aż do zbudowania ogromnych indywidualnych budowli, w których aluminiowa systemowa konstrukcja nośna może być całkowicie niewidoczna.  

 

 Konstrukcja stoiska targowego wykonana w systemie OCTAWALL CUSTOM i OCTAmax350

                                         Stoisko targowe "ubrane" i gotowe do użytkowania

 

Budowa systemowa wyróżnia się przede wszystkim pod względem rozwoju zrównoważonego, planowania i samych kosztów. Konstrukcja takich stoisk wykonana jest z aluminium, materiału lekkiego, stabilnego i nadającego się do ponownego użytku.

Zabudowa indywidualna to z pewnością swoboda wyboru materiałów, ale przy tym duży deficyt pod względem trwałości i możliwości recyklingu. Zamiast elementów aluminiowych, do budowy stoisk indywidualnych często stosuje się płyty wiórowe, które tylko na pierwszy rzut oka mogą wydać się materiałami ekologicznymi. Jedna tona płyty OSB (z 10% zawartością kleju) potrzebuje do jej wytworzenia prawie tyle samo energii, co tona wtórnego aluminium. Ale to aluminium nadaje się do recyklingu i wielokrotnego użytku – płyta wiórowa zwykle już nie. Większa część indywidualnej zabudowy stoiska po zakończeniu targów, wędruje na wysypisko śmieci jako odpad.

Zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i ekologicznego budowa systemowa jest rozwiązaniem korzystniejszym dla firm wystawienniczych budujących stoiska jak i dla samych wystawców. Przede wszystkim jest to jednak wybór chroniący nasze środowisko naturalne.

Targowe systemy konstrukcyjne są montowane i demontowane szybko i łatwo, w końcu czas jest również cennym zasobem.

Systemy OCTANORM mają szeroki zakres zastosowań. Wykorzystywane są nie tylko w wystawiennictwie, idealnie sprawdzają się jako stała zabudowa wnętrz, przede wszystkim sklepów, restauracji, biur i do wielu innych indywidualnych projektów. 

Dla firmy OCTANORM podczas projektowania systemów wystawienniczych najważniejsze są jakość, funkcjonalność i estetyka. Dzięki temu możliwe są stoiska wystawowe, które są tak samo imponujące, jak indywidualna zabudowa, a przy tym oszczędzające nasze środowisko.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium